Що таке гібридна сонячна станція та як вона працює?

Адаптуватися до відключень електроенергії та забезпечити ключові енергопотреби свого помешкання — важливе завдання для українців. Один з варіантів його розв’язання — це гібридна сонячна станція. Про те, як працюють такі системи, та які переваги вони мають в умовах блекауту, розповімо просто зараз.

 

Особливості роботи гібридних сонячних станцій

Гібридна система — це сонячна електростанція, яка поєднує у собі функції мережевої та автономної. Так, мережеві системи працюють лише коли є електроенергія. Автономні — тільки у випадку відключення світла. Гібридна сонячна станція може функціонувати як з електрикою, так і без неї.

Як це працює?

Вдень, коли надворі сонячно, гібридна система накопичує енергію у власних акумуляторах. Коли вдома немає світла, ви можете використовувати цю енергію для забезпечення базових потреб вашого помешкання. Це оптимальне рішення у разі тривалого відключення електроенергії взимку.

Поповнюються запаси електроенергії в акумуляторах гібридної системи двома способами:

 1. Від сонячних панелей.
 2. Від домашньої електромережі, коли світло з’явиться.

Гібридна система працює без електрики тривалий час: від декількох годин до кількох днів. Чим більша ємність акумулятора — тим довше працюватиме система. На сучасному ринку представлені сонячні електростанції із ємністю від 3 до 40 кВт. Обирати обладнання необхідно, орієнтуючись на енергопотреби вашого помешкання.

 

Де можна встановити гібридну сонячну станцію?

Використання таких систем можливе для:

 • Приватних будинків, які мають достатньо місця, щоб встановити сонячні фотомодулі.
 • Квартир без можливості встановити сонячні панелі. У такому разі, станція завжди заряджатиметься від мережі. З обладнання монтується лише система накопичення: інвертор та акумуляторна батарея.
 • Комерційних об’єктів — офісів, підприємств, громадських закладів та інших.

Гібридна система — це поєднання технічних можливостей 3 в 1. Автономність, максимальне покриття енергоспоживання будинку, можливість продавати електрику по Зеленому тарифу.

 

Які гібридні сонячні станції доступні в Україні?

Провідний виробник обладнання на українському ринку — це компанія Solaх. Зараз виробник презентував в Україні новітній гібридний інвертор Solax Power X3 Hybrid. Обладнання передбачає можливість масштабування, тобто паралельного встановлення декількох інверторів.

Інвертор оснащений функцією EPS, має декілька варіантів зв’язку та може керуватися дистанційно.

Додатково, гібридний інвертор Solax дозволяє налаштувати пріоритетність роботи джерел живлення та електроприладів. Наприклад, Ви отримуєте можливість налаштувати обладнання таким чином, щоб споживати електроенергію від сонячних панелей вдень, а ввечері — від мережі. При цьому використовуючи акумулятор лише у випадку відключення електроенергії — як варіант резервного живлення.

 

Переваги гібридних сонячних станцій Solax:

 • Можливість роботи за відсутності електропостачання.
 • Гнучке налаштування пріоритетів живлення.
 • Можливість живлення від мережі та сонячних панелей.
 • Висока продуктивність та сучасний дизайн обладнання, який не псуватиме інтер’єр вашого помешкання.

Та головна перевага гібридної системи у порівнянні з іншими альтернативними джерелами енергії — це зручність. Вам не потрібно постійно вмикати обладнання, адже воно працює автономно. Або ж заправляти систему паливом, як у випадку з дизельним/бензиновиим генератором. Саме гібридні сонячні системи — найбільш комфортний варіант забезпечення будинку електроенергію у разі вимкнення електроенергії. Без необхідності додаткових витрат на обслуговування.

 

Розглянемо на прикладі: як працює гібридна станція Solax в квартирі?

Якщо принцип роботи сонячних станцій в приватних будинках — цілком зрозумілий, то використання такого обладнання у багатоповерхівках викликає багато запитань. Алгоритм роботи гібридної системи в квартирі можна пояснити дуже просто:

 • коли у квартирі є електрика, станція заряджає акумулятор від мережі;
 • енергія накопичується та зберігається в батареї протягом тривалого часу;
 • у випадку відключення електрики, система переходить в автономний режим живить електроприлади в квартирі.

Сонячні фотомодулі, при цьому, не є обовязковим елементом конструкції. Встановлюється лише інвертор та акумуляторна батарея. Аналогічно вона може працювати в офісі чи будь якому комерційному приміщенні.

Важливий нюанс: рекомендуємо використовувати гібридну систему ощадливо. Живіть від неї лише важливі електроприлади.

Подбайте про забезпечення електропотреб вашого помешкання з компанією ЕКО-ЦІЛЬ. Ми встановлюємо гібридні сонячні електростанції від Solax. Це перевірено якісні та ефективні системи з гарантією 10 років. Потужність станцій можна підібрати, орієнтуючись на ваші потреби (3-46 кВт). Вартість обладнання — від 6 тисяч доларів.

Бажаєте проконсультуватися з фахівцями ЕКО-ЦІЛЬ? Телефонуйте за номером, який вказано на сайті. Із задоволенням допоможемо!

Сайт: https://xn--e1akdl4byb6d.com.ua/