Змонтована нашими спеціалістами сонячна станція потужністю 30кВт. в м.Коломия

Перед нами стояло завдання будівництва сонячної станції максимальної потужності. Для домогосподарства потужність такої станції становить 30кВт.

Замовники одразу попередили, що будують СЕС як інвестицію і за відсутності споживання електроенергії вся вироблена електроенергія буде продаватися в мережу по зеленому тарифу 0.18 Євро за кВт. Окупність даного проекту 5 років.

Так як дах будинку не підходив для монтажу станції ні площею, ні своїм розташуванням відносно півдня (а також знаходився в аварійному стані), було прийнято рішення будівництва наземної СЕС на прибудинковій території, яка становить 0.05га.

Наші інженери спроектували конструкції для кріплення сонячних панелей. Оскільки площа ділянки відведеної під СЕС була не надто великою, ми виготовили ферми для кріплення модулів висотою 4м і мали 5 рядів горизонтально розміщених фотомодулів, що дозволило нам розмістити на такій невеликій площі 128 сонячних панелей.

Кут нахилу фотомодулів становить 35 градусів і є оптимальним середньо-річним для даного регіону. Було розраховано відстані між рядами фотомодулів і до всіх об’єктів, які можуть робити затінення.

Кількість модулів розраховувалась для оптимального навантаження на інвертор і уникнення можливості перевищення вхідної напруги 1000В в зимовий період, коли фотомодулі в сонячний і морозний день завдяки своєму охолодженню працюють на 120% своєї потужності. Ми використали два інвертори австрійського виробника Fronius 27 і 3 кВт потужності, що в сумі становить дозволених 30кВт.

Такий вибір був зумовлений перш за все завдяки надійності цього обладнання, а комбінація 27+3 кВт дала нам можливість знизити вартість станції не втративши її надійності, використавши промисловий інвертор Fronius Eco 27.0-3-S і Fronius Symo 3.0-3-S.

Відмінність цих інверторів в тому, що вони мають тільки один трекер і завдяки цьому мають відчутно меншу вартість в порівнянні з інверторами такої ж потужності цього виробника, котрі мають 2-3 трекери.

Оскільки всі фотомодулі розташовані в одній площині і однакових умовах встановлення більш дорогих інверторів, що мають декілька трекерів, не було доцільним.

Ми встановили сонячні панелі JaSolar 270 Poly. Це обладнання є надійним, адже даний виробник входить до списку Tier 1 (найкращих і надійніших виробників).

Далі було встановлено щити для постійного і перемінного струму. Цим ми захистили станцію від перенапруги і уникнення пошкодження дорогого обладнання. Також налаштовано онлайн моніторинг, завдяки чому ми маємо можливість віддалено моніторити всі технічні показники роботи станції і оперативно реагувати у разі потреби. Завдяки моніторинкгу наш клієнт має можливість віддалено бачити як працює його странція (яку потужність видає в даний момент, скільки виробила за день/тиждень/місяць) і відразу бачити який дохід приносить станція.