Чи допомагає сонячна станція при постійних відключеннях світла?

Регулярні відключення електроенергії — нові реалії для українців. Щоб забезпечити базові енергопотреби в таких умовах, використовуються найрізноманітніші способи. Резервні акумулятори для гаджетів, павербанки, генератори та альтернативні джерела енергії — усе це дозволяє почуватися комфортно, навіть якщо знову немає світла.

Сьогодні ми поговоримо про те, як впоратися з аварійними відключеннями допомагають сонячні станції. Та що саме можуть запропонувати такі системи для забезпечення будинку або квартири у разі тривалого блекауту.

 

Чи працює сонячна станція без мережі?

Повністю без підключення до джерел живлення здатні працювати сонячні станції автономного типу. Влітку, коли сонячних днів багато, енергію сонця можна без проблем використовувати для власного споживання. Тож перейматися через відключення електроенергії не доведеться. Система достатньо заряджатиметься від сонця, а ви зможете використовувати цю енергію так, як забажаєте, та навіть продавати її надлишки за “Зеленим тарифом”.

Що ж робити в зимовий період? Чи достатньо буде заряджатися сонячна станція? Зима — це дійсно найменш продуктивний час роботи сонячної системи протягом року. В холодні місяці сонячних днів мало, тож автономні сонячні станції не встигають накопичити достатньо енергії. Проте альтернативне рішення — це гібридні сонячні станції.

 

Що таке гібридні сонячні електростанції?

Це системи, які поєднують у собі особливості двох типів сонячних електростанцій:

  1. Мережевої, яка працює лише коли є електроенергія.
  2. Автономної — функціонує лише за відсутності електрики.

Таким чином, гібридна сонячна станція вміє працювати як з мережею, так і без неї. Система допомагає вам економити електрику вдень, коли надворі сонячно, та накопичує електроенергію у власних акумуляторах для того, щоб забезпечувати потреби будинку, коли на вулиці похмуро, а вдома немає світла.

 

Як допомагає гібридна система під час блекауту?

Саме гібридні сонячні електростанції — оптимальне рішення у разі тривалого відключення електроенергії взимку. Адже система не лише живитиме будинок за допомогою сонячних панелей під час ясної погоди. Вона ще й зберігатиме енергію. Коли надворі хмарно та сніжно, гібридна сонячна станція використовуватиме для живлення будинку електроенергію, накопичену у власних акумуляторах.

Поповнити запаси електроенергії в акумуляторах системи можна двома способами:

  1. Від електромережі, коли світло ненадовго з’явиться.
  2. Від сонячних панелей.

 

Скільки часу може працювати сонячна станція взимку без мережі?

Гібридна система може працювати без електроенергії тривалий час: від декількох годин до кількох днів. Точний період роботи залежить від ємності акумулятора. Вона вимірюється в кіловатах, і може бути від 3 до 40 кВт. Обирати ємність батареї необхідно індивідуально, орієнтуючи на потреби конкретно вашого помешкання.

Варто розуміти, що електроенергія, яка накопичується в акумуляторі, буде поповнюватися доволі повільно, якщо на вулиці — хмарна погода. Тому ми рекомендуємо використовувати її ощадливо: заряджати лише найбільш потрібні електроприлади та вмикати лише важливу техніку.

 

Кому підійде гібридна сонячна станція?

Це — найкраще рішення для приватних будинків, оскільки вони мають достатньо місця, щоб встановити сонячні фотомодулі. Також використання гібридних систем можливе:

  • Для комерційних об’єктів різного призначення.
  • Для квартир.

Встановлення гібридної сонячної станції у квартирі можливе без сонячних панелей (якщо для них немає місця). В такому разі монтується лише система накопичування — інвертор та акумуляторна батарея. Система працюватиме наступним чином:

  • коли у квартирі є електрика, обладнання заряджає акумулятор;
  • акумулятор зберігає заряд протягом тривалого часу;
  • як тільки електрика зникає — система переходить в автономний режим та починає живити електроприлади в помешканні.

Бажаєте підготувати свій будинок до блекауту? Компанія ЕКО-ЦІЛЬ вам допоможе. Ми встановлюємо якісне обладнання виробника Solax. Це системи — перевірено якісні, ефективні, мають гарантію 10 років та виглядають візуально привабливо, тож доповнять будь який інтер’єр вашого помешкання. Потужність гібридних сонячних станцій варіюється від 3 до 46 кВт, вартість такої системи — від 6 тисяч доларів. Для консультації з нашими експертами телефонуйте за номером, який вказано на сайті.