Чи варто мити сонячні панелі?

Бруд на сонячних панелях зазвичай має дуже малий ефект на генерацію енергії. В українському кліматі звичайних дощів вистачає для того, шоб змивати його майже повністю.

Дощі змиватимуть все з панелей, але тільки якщо вони встановлені під кутом. Іноді панелі встановлюють “лежачи”, наприклад, на пласких дахах. У такому разі воді нікуди стікати, вона застоюється на панелі. З часом вода випаровується, і всі частки у ній залишаються на панелях. Ще гірше, коли на панелі потрапляють листя чи гілочки. Вони можуть значно знизити виробіток енергії, та потенційно навіть призвести до виведення їх з ладу.

З цих та інших причин (таких як небажаність простоювання електричного обладнання у воді довгий час) бажано встановлювати сонячні панелі на конструкції під ухилом хоча б 10 градусів.

Миття панелей, особливо влітку, призведе до підвищення їх продуктивності. Це пояснюється фізичними характеристиками напівпровідників. При однакових інших умовах, кремнієва сонячна панель буде виробляти більше енергії у нижчих температурах. Тому відразу після миття чисті прохолодні панелі покажуть вам хороші дані. Але з часом вони все одно погіршаться, тому можна зробити висновок, що чищення сонячних панелей не має економічного сенсу.

Миття панелей у більшості випадків не варте того. Як з економічної, так і з точки зору обслуговування.