4 головних кроки для вдалої покупки сонячних панелей

У вартості сонячної електростанції ціна сонячних панелей складає близько 70 %, а тому підбір фотомодулів – відповідальний та вимогливий процес. Скориставшись нашими рекомендаціями, ви зможете самостійно обрати якісні сонячні панелі, які забезпечать продуктивну і надійну роботу сонячної електростанції.

 

Крок 1. Перевірка гарантії на сонячні панелі та заявлену ефективність.

При покупці сонячної панелі покупець, отримує два види гарантії: від виробника і гарантія продуктивності. Стандарт гарантії продуктивності відображає впевненість виробника в якості виробленої продукції.

Практично у всіх сонячних батареях гарантія на лінійну вихідну потужність становить 25 – 30 років. Падіння виробітку за вказаний строк складе від 15 до 20% (процес деградації). Для власника сонячної станції під «Зелений тариф» важливо, наскільки продуктивною буде панель через 5 – 10 років. Оскільки, саме такий термін окупності сонячної електростанції.

Для сонячних панелей рівня Tier 1 гарантується, що протягом року втрата генерації буде не більше 0,8%, тобто по закінченню 10 років експлуатації потужність панелі скоротиться не більше, ніж на 8-10%. Виробники рівня Tier 3 гарантію рівномірного зниження потужності генерації не надають.

Гарантії поставки

Перш за все, сонячні панелі повинні бути завезені через офіційного представника, в такому випадку можна бути впевненим у виконанні гарантійних зобов’язань. Гарантії компанії сегмента Tier3 можна вважати досить «умовними», оскільки бізнес модель таких виробників інколи взагалі не передбачає поняття гарантія та сервіс.

VIN коди

Стандартом серед світових виробників стає застосування унікальних ідентифікуючих кодів, що дозволяють вести базу даних всіх виробничих та технічних характеристик сонячних панелей (аналог автомобільних). Стік на фотомодулі з номером дублюється як мінімум в двох місцях на лицьовій та зворотній стороні. Додатково деякі виробники, в супровідному листі до кожної партії, розкривають результати лабораторного тестування панелей.

 

Крок 2. Комплектність та формат поставки

 

Традиційно транспортним форматом поставки є палета з 30 сонячних панелей. Зовнішня упаковка брендується, з усіх сторін упаковка захищається міцним гофрокартоном, мінімум в шести місцях зкріплена пакувальною стрічкою. Слід перевірити цілісність упаковки на механічні пошкодження, що могли виникнути при перевантаженні палети. На етапі поставки товару можна чітко розмежувати відповідальність постачальника або транспортної компанії.

 

4 головних кроки для вдалої покупки сонячних панелей

 

Крок 3. Документальне забезпечення

 

Повинен бути гарантійний талон, сертифікат відповідності, технічний паспорт. Останній документ особливо важливий, оскільки входить до обов’язкового переліку документів для оформлення «Зеленого тарифу» , що вимагаються відповідним Обленерго.

 

Крок 4. Загальна якість виробу, маркування виробу.

 

В даному пункті варто звернути увагу на деталі конкретної сонячної батереї. Якість фотоелектричного елемента може бути різною. Потрібно перевіряти якість виготовлення і відсутність візуальних дефектів на сонячних елементах, склі, захисній плівці і рамі фотоелектричного модуля.

Ефективність модуля залежить від безлічі його параметрів – шунтового і послідовного опорів, шумових струмів, зворотного опору та інше. Якість сонячного елемента залежить від якості кремнію, контактних паст і припою.

Між склом і елементами розташована EVA-плівка, яка з часом мутніє. Від якості цієї плівки може залежати термін служби модуля і втрата його потужності.

Також строк придатності модуля залежить від якості герметизації задньої захисної плівки та всього модуля. Задня плівка захищає модуль від попадання вологи. При неякісних даних елементах волога накопичується всередині модуля і руйнує контакти і контактну групу деталей і модуль може вийти з ладу.

Важливо щоб етикетка з технічними характеристиками не мала механічних пошкоджень, слідів клею, етикетки з однієї партії повинні мати аналогічне розташування на всіх панелях. В якісних панелях Tier 1 монтажна коробка, кабелі, МС-4 конектори, брендовані логотипом виробника.

Якщо ж у вас є додаткові запитання або ви хочете мати гарантію якості – зверніться за допомогою до перевірених експертів в галузі сонячної енергетики – менеджерів компанії Еко-Ціль.